ponedeljak, 29 april 2024 06:09

Somborski "ŽAK" prekinuo seriju Crvenke

Somborski „crno – beli“ zabeležili su još jedan trijumf u prvenstvu somboskog područja. Nikola Glamočanin je doveo svoj tim u vođstvo u 36. minutu. U osmom minutu nastavka Vukašin Milić je duplirao prednost „željezničara“, da bi najbolji strelac lige, Nikola Makar svojim novih pogotkom povisio na nedostižniih 3:0. Gosti su ublažili poraz u 80. minutu meča preko rezerviste Trifunovića.

Iznenađenje kola je poraz Radničkog 1918 iz Ratkova na domaćem terenu od ekipe ČSK-a iz Čelareva. Domaćin je poveo golom Miloša Agbabe u 16. minutu utakmice. U nastavku preokret. Gosti su za svega dva minuta golovima (u 56. i 58. minutu) Vukašina Pilipovića napravili preokret. Radnički 1918 i Žak nalaze se na četvrtom odnosno petom mestu sa 43 osvojena boda.

Važan bod na gostovanju u Bačkoj Palanci osvojila je ekipa Rusina. Gosti su gubili sve do 85. minuta, kada je Matej Sajanković sa „kreča“ poravnao rezultat. BSK je pogotcima rezerviste Rajkovića, a potom i Ćurčije rešio pitanje pobednika u meču sa ekipom iz Obrovca, koja je preko Radivojkova u finišu meča ublažila poraz.

U derbiju kola Kulpin i Budućnost iz Paraga su podelili bodove, dok je Budućnost oz Gložana pobedom nad Poletom iz Karavukova zadržala drugo mesto. Kulski opštinski derbi pripao je domaćinu iz Lipara, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica proteklog kola: Žak – Crvenka 3:1 (Izveštaj), Soko – Budućnost (M) 0:1 (Izveštaj), Krila Krajine – Rusin 1:1 (Izveštaj), BSK – Borac 46 – 2:1 (Izveštaj), Radnički 1918 – ČSK 1:2 (Izveštaj), Lipar – Kula 2:1 (Izveštaj), Kulpin – Budućnost (P) 1:1 (Izveštaj), Budućnost (G) – Polet 3:1 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 60, Budućnost (G) 58, Budućnost (P) 55, Radnički 1918 – 43, Žak 43, Borac 46 – 35, Budućnost (M) 35, Krila Krajine 30, Lipar 30, Rusin 28, BSK 28, Crvenka 25, ČSK 24, Kula 22, Polet (K) 21, Soko 6.

Parovi narednog (25) kola: Budućnost (G) – Žak, Polet – Kulpin, Budućnost (P) – Lipar, Kula – Radnički 1918, ČSK – BSK, Borac 46 – Krila Krajine, Rusin – Soko, Budućnost (M) – Crvenka.

Izvor: somborsport.org