ponedeljak, 25 mart 2024 05:29

ŽAK bez bodova u Kuli

Fudbaleri Crvenke prekinuli su seriju od sedam poraza pobedom nad nad ekipom Lipara. Crvenčani su pitanje pobednika rešili već u prvih četvrt časa. Mrežu gostiju iz Lipara načeo je iskusni centarfor David Knežević već u 11. minutu, da bi četiri minuta kasnije Jovan Subotić duplirao vođstvo domaćina. Konačan rezultat utakmice (3:0) sredinom drugog poluvremena postavio je najbolji strelac ekipe iz Crvenke Milenko Babić.

Identičnim rezultatom jesenji prvak iz Paraga je slavio na gostovanju u Čelarevu. Somborac Srđan Vuković bio je dvostruki strelac u pobedi svog tima.

Ekipa BSK izgubila je u Bačkoj Palanci. Gosti su do 81. minuta susreta imali aktivan rezultat. Ipak, Lučar je u tom momentu zatresao mrežu Lagundžina. Strelac utešnog gola za Brestovčane bio je Milan Radaković u 56. minutu meča.

ŽAK je gostovao u Kuli gde je poražen od istoimene ekipe sa 3:1. Strelac za goste bio je Nikola Makar u petom minutu nastavka meča. Domaćin je poveo u 35. minutu pogotkom Markovića. Makar je izjednačio, da bi Furtula, a potom i Janko Kulić doneli ekipi sa „Gedera“ pobedu za beg sa začelja. Trenutno imaju 19 bodova, a ispod njih su četiri ekipe sa po bodom manje. „Crno – beli“ narednog vikenda dočekuju sastav Krila Krajine. Vodeći Kulpin pregrmeo je gostovanje u Mladenovu i tako zadržao lidersku poziciju.

Izveštaji i rezultati proteklog (19) kola:

Kula – Žak 3:1 (Izveštaj), ČSK – Budućnost (P), 0:3 (Izveštaj) Borac 46 – Polet 6:1 (Izveštaj), Rusin – Budućnost (G) 1:3 (Izveštaj), Budućnost (M) – Kulpin 0:1 (Izveštaj), Crvenka – Lipar 3:0 (Izveštaj), Soko – Radnički 1918 – 1:5 (Izveštaj), Krila Krajine – BSK 2:1 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 47, Budućnost (G) 45, Budućnost (P) 44, Radnički 1918 – 39, Borac 46 – 34, Žak 31, Krila Krajine 25, Lipar 24, Budućnost (M) 23, BSK 22, Kula 19, Rusin 18, Crvenka 18, ČSK 18, Polet 18, Soko 3.

Parovi narednog (20) kola: Žak – Krila Krajine, BSK – Soko, Radnički 1918 – Crvenka, Lipar – Budućnost (M), Kulpin – Rusin, Budućnost (G) – Borac 46, Polet – ČSK, Budućnost (P) – Kula.

Izvor: somborsport.org