ponedeljak, 21 avgust 2023 06:43

Čonopljanci preokretom do novih bodova

Fudbaleri Sloge upisali su novu pobedu u prvenstvu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Iako su ponovo bili u zaostatku, nisu dozvolili iznenađenje i zasluženo su stigli do nova tri boda. Gosti su poveli u 15. minutu golom Vasića. Domaćin je anulirao zaostatak trinaest minuta kasnije pogotkom Nikole Vemića. Nakon pauze igrači trenera Gorana Vidakovića zaigrali su još čvršće, pojačali su ritam i preko kapitena Nikole Miloševića dolaze do prednosti. Igrao se 76. minut kada je Milošević na asistenciju Vukasa zatresao mrežu gostujućeg golmana Damjanovića. Sa maksimalnim učinkom Čonopljanci se nalaze na deobi prvog mesta sa Obilićem iz Zmajeva i Vojvodinom iz Bačkog Gradišta.

Do prve prvenstvene pobede stigao je Hajduk koji je na domaćem terenu porazio Mladost iz Bačkog Petrovca. Staparci su u oba dela meča postigli po jedan pogodak, što se ispostavilo kao dovoljno za prva tri boda. Domaćin je poveo već u osmom minutu golom iskusnog Nikole Lukića sa “kreča”. U samom finišu susreta Filip Kovačev je postavio konačan rezultat utakmice. Fudbaleri Ravangrad 2018 pretrpeli su očekivani poraz u Zmajevu. Domaćin je slavio golovima Miloša Simića u prvom, te Popovića i Markovića u nastavku susreta. Narednog vikenda Sloga gostuje u Đurđinu, Hajduk će putovati u Bačko Gradište, dok će Ravangrad 2018 ugostiti nepredvidivi Hercegovac.

Rezultati drugog kola: Sloga – Vrbas 2:1 (1:1) (Zapisnik), Hajduk – Mladost (BP) 2:0 (1:0) (Zapisnik), Obilić – Ravangrad 2018 – 3:0 (1:0) (Zapisnik), Solunac – Bačka 1901 – 1:1 (1:0) (Zapisnik), Hercegovac – Đurđin 5:1 (4:0) (Zapisnik), Preporod – Bajša 0:0 (Zapisnik), Mladost (T) – Vojvodina (BG) 1:3 (0:1) (Zapisnik), Radnički 1905 – Mladost Apa 2:2 (1:2) (Zapisnik).

Tabela: Obilić 6, Vojvodina (BG) 6, Sloga 6, Mladost Apa 4, Radnički 1905 – 4, Bajša 4, Vrbas 3, Hercegovac 3, Hajduk 3, Mladost (BP) 3, Solunac 1, Bačka 1901 – 1, Preporod 1, Mladost (T) 0, Ravangrad 2018 – 0, Đurđin 0.
Parovi trećeg kola: Ravangrad 2018 – Hercegovac, Mladost Apa – Obilić, Mladost (BP) – Radnički 1905, Vojvodina (BG) – Hajduk, Bajša – Mladost (T), Bačka 1901 – Preporod, Vrbas – Solunac, Đurđin – Sloga.

Izvor: somborsport.org