Somborske vesti

Nastup Džudo kluba Ipon u Subotici

Džudo klub "Spartak" u nedelju je bio domaćin tradicionalnog 8. međunarodnog turnira "Dan grada Subotice“ za mlađe kategorije, u okviru kojeg je organizovano i završno, treće po redu, kolo Regionalne lige. U izuzetno jakoj konkurenciji klubova iz Srbije, Mađarske, Rumunije i Hrvatske, Džudo klub "Ipon" iz Sombora nastupio je sa 8 takmičara.

U kategoriji starijih poletaraca Stefan Despot i Petar Gradinski (+55kg) zauzeli su treće mesto,dok je Aleksa Lukačević (-46kg) bio peti.

Kod mlađih pionira u kategoriji +66 kg Nemanja Šuša osvojio je drugo mesto,a njegov klupski drug Miloš Mećava (-50kg) treće mesto.Nešto manje sreće imao je Bogdan Vukašinović i završio na petom mestu.Svi takmičari su imali po tri-četiri borbe i pokazali su izuzetnu borbenost i želju za pobedom, a nekima od njih ovo su i prve medalje.

Ekipu su predvodili treneri Antun Blašković i Marijana Milković.