Radnički 1912 deklasirao Stanišić 1920 uz dva autogola gostiju STANIŠIĆ 1920 – RADNIČKI 1912 1:4 (1:6) Foto: apa-press.info
utorak, 16 februar 2021 06:33

Radnički 1912 deklasirao Stanišić 1920 uz dva autogola gostiju

STANIŠIĆ 1920 – RADNIČKI 1912 1:4 (1:6)

Strelci: Pavin za Stanišić, Avdić (2),Goranović (2), Erdei (ag) i Aćimović za Radnički 1912

Golovima Avdića i Goranovića po dva, autogolom Erdei i Aćimovića fudbaleri Radničkog 1912 savladali su Stanišić 1920 sa ubedljivih 6:1. Čast domaćina spasao je Pavin koji je dao pogodak za Stanišić.

Radnički 1912 je bio veoma efikasan i po teškom i zamrznutom terenu, a pri tome i po veoma hladnom vremenu prikazao zavidan kvalitet i primetan napredak u svim segmentima igre.

U 5. minutu Somborci su nakon sjajnog solo prodora Avdića poveli sa 1:0. Minut kasnije golom Goranovića bilo je 2:0. Isti igrač u 13. minutu postiže novi gol za 3:0. Odmah u sledećem napadu Stanišić preko spretnog Pavina smanjuje rezultatski zaostatak na 1:3.

Goleada se nastavila, pa je Erdei autogolom u 18.minutu pomogao Radničkom 1912 da dođe do 4:1.

U nastavku, tačnije u 48.minutu Avdić je brži od odbrane Stanišića koja ga ruši za opravdano dosuđen jedanaesterac koji on uspešno realizuje i povećava prednost na 5:1. Imao je Stanišić na momente više od igre,solidno se držao sve do 67.minuta, a onda je Aćimović sa oko 14 metara matira nemoćnog Molnara za konačnih 6:1.

Izvor: apa-press.info