David Novič rvač somborskog Radničkog vicešampion na Kupu Srbije - U 15

* Prošlog vikenda rvači somborskog „Radničkog“ imali su čak tri takmičenja. U subotu je održano Prvenstvo Srbije U 23 i Kup Srbije U 15

Na Prvenstvu Srbije U 23 za „Radnički“ nastupila su četvorica takmičara. Najuspešniji bio je David Novič u kategoriji do 63 kg. Prva dva meča David je završio u svoju korist tehničkim tušem. U finalu je izgubio od iskusnijeg i starijeg rvača iz Kanjiže. Filip Frgić u kategoriji do 67 kg sa jednom pobedom i jednim porazom završava takmičenje. Bez plasmana ostali su Milan Tolić (60 kg) i Luka Šuša (72 kg).

Istog dana u Beogradu održan je Kup Srbije U 15. Za „Radnički“ su nastupili David Mazinjanin (48 kg) koji je osvojio 5. mesto. U kategoriji do 68 kg nastupio je Srđan Todorović koji je ostao bez plasmana, kao i Milan Mamula do 85 kg.

Sledećeg dana, u nedelju 18. aprilu u Zrenjaninu je održan Kup Srbije za kadete. U kategoriji do 60 kg nastupili su Milan Tolić, Aljoša Ilić i Veljko Ranisavljević. U toj kategoriji je učestvovalo čak 22 takmičara. Najuspešniji je bio Milan Tolić koji je pobedio 3 borbe i za ulazak u finale izgubio, kao i za bronzu i osvojio 5. mesto. Mladen Patarčić do 110 kg je vodio meč i svojom greškom doveo sebe u tuš i tako ostao bez dalje šanse da se bori za medalju.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor